Geçen yılın ve bu yılın en popüler Battle Royale oyunlarından biri olan PlayerUnkown’s BattlegroundsPC ve Xbox One platformlarında oynanabiliyordu. Şimdi ise sıra PUBG PS4 sürümüne geldi. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikte merakla beklenen PUBG PS4 çıkış tarihi PlayStation Türkiye tarafından açıklandı!
 

İşte resmi PUBG PS4 çıkış tarihi!

PC platformunda sevilen online oyunlar yavaş yavaş oyun konsollarına da geliyor. Bu duruma eskiden pek alışık değildik. Fakat şu an PC’de çok oynanan oyunların neredeyse hepsi PS4Xbox One gibi oyun konsolları için de piyasaya çıkıyor.
Uzun zamandır PUBG PS4 sürümünün neden bu kadar geciktiği tartışılıyordu.
 

Geçen yıl  PlayerUnkown’s Battlegrounds CEO’su Chang Han Kim‘in açıklamasına göre, Microsoft ile özel bir anlaşma yapılmasından kaynaklı 1 yıl boyunca sadece Microsoft platformlarında var olacaktı.

Fakat son sızıntılara göre, Kore Oyun Derecelendirme ve İdare Komitesi’nin PUBG PS4 sürümünü değerlendirip oy verdiği doğrulandı. Yani oyun PS4 platformu için kendini hazırlamaya başladığını siz değerli okurlarımıza müjdelemiştik.
 

Geçiğimiz dakikalarda ise PlayStation Türkiye tarafından yapılan açıklamayla, PlayerUnkown’s Battlegrounds Türkçe metin ve arayüz desteği ile 7 Aralık Cuma günü kullanıcılar ile buluşacağı resmi olarak duyuruldu. Böylece sevilen oyun sonunda PS4 kullanıcılarıyla buluşmak için gün saymaya başladı.

Peki sizce oyunun PS4 sürümü ile optimizasyon sorunlarını halletmiş olacak mı?