Uzun süren bir sessizliğin ardından, crack grupları Denuvo koruma sistemine hiç beklemedikleri bir hamle yaptılar. Hitman 2 ve Assassin’s Creed Odyssey crack dosyaları yayınlandı, Denuvo için zor günler tekrar gelmiş gibi görünüyor.
 

Denuvo kullanan Hitman 2 ve Assassin’s Creed Odyssey art arda kırıldı!

Koruma yazılımı, yeni sürümleri ile yaklaşık dört aydır, korumakta olduğu oyunların kırılamamasını başarıyla sağlamaktaydı. Arada birkaç oyun kaynamış olsa da, büyük oyunların hiçbiri kırılamıyordu. Korsan toplulukları tarafından crack gruplarıyla dalga geçilmesi ile sonuçlanan durum, koruma yazılımı geliştiren şirket için acı şekilde sonlandı.

Geçen hafta ortaya çıkmış olan FCKDRM adlı crack grubu, adeta ortalığı darmaduman etti diyebiliriz. İsimlerini duyurdukları gün, Football Manager 2019’u kıran ve bir gün aralıklarla oyun kırıp paylaşmaya devam eden grup, son hamlesiyle Hitman 2’yi, Denuvo 5.2 kullanmasına rağmen çıkmadan iki gün önce kırdı.

Şirket için büyük bir prestij kaybı olarak nitelendirilen durumun şoku atlatılamamışken, bir hamle de CPY grubu tarafından geldi. Koruma yazılımının 5.1 sürümünü ve VMPROTECT koruma sistemini birlikte kullanan Assassin’s Creed Odyssey de, Hitman 2’nin hemen ardından kırılarak yayınlandı.

Bakalım şirket, bu durum karşısında nasıl bir açıklamada bulunacak.