Son Blizzcon 2018 etkinliğinde duyurulan Diablo Immortal, çoğu Diablo fanının olumsuz eleştirisine maruz kaldı. Oyuncular Diablo 4 veya Diablo 2 Remake beklerken, mobil platforma duyurulan bir Diablo oyunuyla tüm oyuncuları kucaklayan Blizzard, daha oyun çıkmadan yeni bir rekora imza attı. Belirtilenlere göre Diablo Immortal videosu, şu anda YouTube dünyasının en çok beğenilmeyen üçüncü videosu haline geldi. Ayrıca 2018 yılının en çok beğenilmeyen YouTube videosu haline de gelen yapım, bu hızla giderse Call of Duty Infinite Warfare'ın tanıtımını geride bırakabilir.

Diablo Immortal videosu, 2018 yılının en beğenilmeyen videosu oldu

Oyuncuların bu denli Diablo Immortal'dan nefret etmesinin belli bir sebebi yok. Oyunun sadece mobil platformda olması büyük bir oyuncu kesimini Blizzard'a küstürse de, bazı oyuncular mobil oyunlardan hoşlanmadığı halde Diablo Immortal oynamak zorunda kalacak. Çünkü Blizzard'ın dediğine göre Diablo Immortal, ikinci ve üçüncü oyunun arasında geçtiği için önemli bir hikaye anlatıyor.

Hali hazırda başka mobil oyunlar üzerinde de çalıştıklarını açıklayan Blizzard, bakalım günün sonunda Diablo Immortal'ı oyunculara beğendirebilecek mi?